Ti ve skupině Východ přivítají od 17.30 druhý Nový Jičín. A půjdou do něj posílení o nečekané úterní vítězství 6:3 v derby na půdě Žďáru nad Sázavou. „Dlouho vyrovnané utkání rozhodla kvalita a pohotovost v koncovce,“ lakonicky pro klubový web poznamenal trenér Horáckého hokejového klubu Karel Vejmelka.

Pokud ještě aktuálně na předposledním místě tabulky vězící hráči Velkého Meziříčí chtějí zabojovat o šanci na postup do vyřazovací části, nutně potřebují bodovat.

K přípravnému utkání v sobotu vyběhnou fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném), kteří před vlastními fanoušky vyzvou divizní Humpolec. Hrát bude také Havlíčkův Brod (v bílých dresech), který se v hlavním městě utká s Motorletem.
Fotbalisté Velkého Meziříčí budou v roli favorita, divizní mančafty hrají venku

Naproti tomu pro žďárské Plameny byla úterní prohra již čtvrtou v řadě. Ti sice dál zůstávají na čtvrtém místě tabulky, zaručující postup do play-off, jejich náskok na něm se ovšem začíná tenčit.

Trenér Žďáru si toho je vědom. „Hrajeme neuvěřitelně lehkovážně, hloupými chybami soupeřům góly doslova nabízíme. Přitom po hráčích nechceme nic jiného, než jsme chtěli před Vánoci,“ mračil se Martin Sobotka.

Problémy se týkají všech řad. „Našim gólmanům se nyní nedaří, pokaždé si vyberou nějakou slabší chvilku. Z obranného pásma se snažíme puky neustále vyvážet místo toho, abychom je rychle dávali z hokejek. Také v koncovce se trápíme, naše produktivita není dobrá,“ popisoval.

Přípravu na jarní část letošního ročníku moravskoslezské divize D zahájí fotbalisté Velké Bíteše (v modrobílém) až s příchodem měsíce února.
Příliš nespěchají. Fotbalisté Velké Bíteše si se začátkem přípravy dávají na čas

Šanci na restart mají Plameny o tomto víkendu, ale nečeká je nic jednoduchého. Hned dvakrát se totiž představí na ledě vedoucího Valašského Meziříčí. V pátek večer došlo totiž na dohrávku zápasu 19. kola (utkání skončilo až po naší uzávěrce). A o den později již od půl čtvrté na plánované utkání 33. kola.

Přerušit své trápení na hřištích soupeřů budou chtít v Chebu hokejisté Havlíčkova Brodu. Když před týdnem doma v důležitém souboji o play-off zdolali Klatovy, zdálo se, že by to tým mohlo nakopnout.

Jenže ve středu přišel další venkovní výprask, předposlednímu Písku Bruslaři podlehli vysoko 2:6!