Že to tak mohlo v minulosti fungovat, připouští i předseda Rebel Hearts, Jiří Opršal.

„To je možné. Měli jsme domluvu, že autobusy přijedou, my do nich nasedneme a jedeme na utkání," potvrdil Opršal. Mělo se tak údajně dít jednou až dvakrát za sezonu. Předseda Opršal zdůraznil, že fanouškům Rebel Hearts nepříslušelo komentovat, nebo nahlížet do způsobu vyúčtování financí v havlíčkobrodském hokeji. „Myslím, že by nám to ani neukázali. Nikdy nám neřekli, z čeho to platili," dodal Opršal.

Informaci o tomto zneužití mládežnické dotace, jejímž příjemcem byl Bruslařský klub, potvrdil i starosta města, Jan Tecl. „Kontrolou interního auditu bylo zjištěno, že k tomu v roce 2011 ve třech případech skutečně došlo. V roce 2012 obdobný případ zjištěn nebyl," uvedl starosta. Tyto prostředky proto poskytovatel dotace, tedy město Havlíčkův Brod, nařídilo vrátit zpět do rozpočtu města.

Příznivci Rebel Hearts v letošní sezóně sice fungují, ale nefandí. „Většina členů stejně chodí na brodský hokej jen jako diváci. Nefandí se," pokračoval Opršal. S hokejovým klubem teď spolupracuje jiné sdružení fanoušků.

Na vedení havlíčkobrodské radnice je v současné době vyvíjen nátlak, aby na pondělním jednání zastupitelstva byly chyby ve vyúčtování dotace odpuštěny. „Denně chodí hlavně e-maily, jsou i telefonáty, abychom tyto chyby odpustili," uvedla místostarostka Ivana Mojžyšková. Sport a kultura spadají na radnici právě pod její gesci. „Na jednání zastupitelstva jsem rozhodnutá hlasovat proti odpuštění chyb, můžeme přistoupit například na dlouhodobý splátkový kalendář," naznačila Mojžyšková. Situace bude citlivý problém i z pohledu možné trestně právní odpovědnosti zastupitelů. „Nechci se na havlíčkobrodský hokej dívat z kriminálu," dodala Mojžyšková.

Miroslav Mareš

Reakce vedení Rebel Hearts o. s.,
ohledně dotací pro HC Rebel a BK :

1. Pan Opršal (předseda RH) upozorňoval pana novináře, že v tel.
rozhovoru s ním hovoří pouze jako soukromá osoba, a ne zástupce Rebel Hearts.

2. Rozhodně nepotvrzoval, že v minulých sezonách byly autobusy na
některé výjezdy financovány z dotací pro mládežnické hokejisty.

3. U výjezdů (cca. jednoho za sezonu) vybraných dle ústní dohody o spolupráci mezi vedením HC Rebel a Rebel Hearts o.s. v minulých sezonách, na kterých se finančně podílel klub, nemá vedení Rebel Hearts jakékoli informace a ani nemá možnost, jak si tyto informace ověřit, že by byly financovány z městských dotací.

4. Rebel Hearts o.s. se ohrazuje proti mediálnímu napadání a
vtahování našeho sdružení do problémů ohledně dotací mezi městem Havlíčkův Brod, HC Rebel Havlíčkův Brod a BK Havlíčkův Brod.

Za Rebel Hearts o.s.

Jiří Opršal