K napadení došlo na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě již v pátek šestadvacátého ledna kolem čtvrté hodiny odpoledne. „Policisté by potřebovali zjistit totožnost muže zachyceného na fotografiích. Uvítají také, pokud se přihlásí svědci, kteří napadení viděli,“ uvedla v pátek prvního března policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Policisté útočníka znají. „Totožnost napadeného muže se však zjistit nepodařilo, muž po napadení odjel vlakem do Jihlavy, odkud dále pokračoval nejspíše ve směru na Hruškové Dvory,“ pokračovala Lébrová.

Nádraží v Havlíčkově Brodě.
Na nádraží v Brodě se cestující bojí, železničáři posílí ostrahu a koupí kamery

Muže na fotografiích policie žádá, aby se přihlásil na tísňové lince 158 nebo kontaktoval obvodní oddělení policie na telefonu 974 271 651, případně emailu hb.oop.havlbrod@pcr.cz.

O pomoc prosí policie i veřejnost. „Dále žádáme občany, kteří muže poznali a vědí, o koho se jedná, nebo byli svědky fyzického napadení, aby se obrátili na policii,“ doplnila mluvčí.

Lidická ulice v Havlíčkově Brodě
Lidickou ulici v Brodě čekají opravy. Řidiči se bojí velké uzavírky

Na havlíčkobrodském vlakovém nádraží dochází k výtržnostem a fyzickému napadání v poslední době poměrně často. Deník o událostech opakovaně informoval.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Bledule v Ransku už kvetou. Podle ekologů mnohem dříve, než měly

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni