Kriminalisté zadrželi pětatřicetiletého muže, který prodával pervitin v Havlíčkově Brodě, minulý týden. Nejprve putoval muž do policejní cely. „Muž zájemcům poskytl několik desítek dávek drogy. V jednom případě poskytl i látku, která slouží k výrobě drog,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Pětatřicetiletého recidivistu z Havlíčkobrodska kriminalisté obvinili z pokračujícího zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž byl v minulosti několikrát soudně trestaný, mimo jiné i kvůli drogové činnosti.

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo na Vysočině ANO. Snímek je ilustrační.
Vysočina volila ANO. Účast ve volbách do Evropského parlamentu značně narostla

Za sebou má i pobyt ve vězení. „Brány věznice naposledy opustil na podzim loňského roku. Přesto v drogové trestné činnosti pokračoval i po propuštění. Sám je uživatelem drog,“ pokračovala mluvčí.

Policie ho tentokrát obvinila z to, že od podzimu loňského roku do doby zadržení prodával pervitin na různých místech v Havlíčkově Brodě. „Muž byl po provedení nezbytných úkonů propuštěn z policejní cely a je stíhán na svobodě,“ dodala Michaela Lébrová.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Muži hrozí dva až deset let vězení.