Ženu z Havlíčkova Brodu loni v listopadu kontaktoval podvodník vydávající se za bankéře. Upozornil ji, že její peníze jsou v ohrožení. Navedl ji, že je potřeba peníze vybrat a vložit je na bezpečný účet u pražské společnosti. „Poškozená ze strachu hotovost vybrala a osobně ji vložila na účet virtuální měny v domnění, že peníze jsou na bezpečném místě dle telefonických pokynů bezpečnostního pracovníka banky, čímž přišla bezmála o pět set tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Ukrytá ukradená elektrocentrála. Některé věci policisté vypátrali dříve, než je stihli pachatelé zpeněžit a můžou se vrátit zpět svým majitelům.
Zloději vykrádali chaty, domy a garáže na Brodsku. Policisté je dopadli

Dalších sedm set tisíc policisté ženě zachránili. Falešný bankéř ji totiž kontaktoval do třetice. I tyto další peníze měly putovat na speciální účet, aby byly v bezpečí. Tentokrát si pro ně měl přijet osobně asistent z bezpečnostního oddělení. Jenže žena mezitím vše nahlásila policii. „Devatenáctiletého muže, který si měl od poškozené peníze na smluveném místě převzít, ale i sedmadvacetiletého řidiče zadrželi policisté z územního odboru Havlíčkův Brod,“ sdělila mluvčí.

Zadržet se policistům podařilo i zbývající dva členy organizované skupiny, přičemž posledního devatenáctiletého člena chytili minulý týden.

Všichni čtyři muži, z nichž dva jsou cizinci, jsou stíháni vazebně. Členům skupiny hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dozorci ze Světlé nad Sázavou se vracejí do práce. Soud je zprostil viny

Zdroj: Deník/Roman Martínek