Muži jsou obvinění ze sedmi vloupání v lednu tohoto roku a jednoho loni v prosinci. „Muži se do objektů dostali za užití násilí, následně je prohledali a odcizili cokoliv, co se dalo zpeněžit. Peníze poté používali pro svoji potřebu,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Ilustrační foto.
Lékař z Brodu, který nepoznal prasklou lebku pacienta, bude muset znovu k soudu

Mezi ukradenými věcmi byla jízdní kola, starožitné hodiny, televizor, zahradní kára, elektrocentrála a jiné nářadí, drobná finanční hotovost, ale i lahve s alkoholem. „Některé věci policisté vypátrali dříve, než je stihli pachatelé zpeněžit a můžou se tak vrátit zpět svým majitelům,“ doplnila mluvčí.

Na základě rozhodnutí soudu byli muži vzati do vazby a policisté je eskortovali do věznice. „Muži ve věku osmnáct a dvaačtyřicet let byli obviněni ze spáchání pokračujících přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci,“ řekl zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality Martin Kovařík. Starší z obviněných byl v minulosti již soudně trestán především za majetkovou a drogovou trestnou činnost. Za sebou má i pobyty ve vězení. Mladší z mužů je už vyšetřovaný v souvislosti s jinou trestnou činností.

MOHLO BY BY VÁS ZAJÍMAT: Orel z Pavlova je zpátky ve volné přírodě. Vypouštění přihlížely děti

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni