Právě sem totiž dorazila taneční skupina Ruty – Šuty z Kelče na Vsetínsku a clogging spolu s dalšími country a line tanci předvedla.

Westernovým městečkem zní skladba skupiny Kabát Colorado. Na hudbu písničky poskakují páry na pódiu před Saloonem Gold Nugget a tančí country tance. Před okamžikem předváděly i clogging – americký step. Jen co skončí hudba, začíná na louce pod lesem hodina tance. Dívky a chlapci loví své nové partnery mezi pětiletými dětmi i jejich rodiči a učí je country promenádu.

Skupina Ruty – Šuty má prostě energii v těle. Vznikla na konci roku 2005 a teď není měsíce, aby alespoň dvakrát nevystupovala. „A ještě jsme teď posbírali na soutěži O moravský country pohárek dvě druhá a jedno první místo,“ pochlubil se jejich vedoucí.

O kousek dál je banka, kde postává mladý bankéř. Student vysoké školy stavební s úsměvem přiznává, že na bankéře nemá sice vzdělání, ale kdo na Divokém západě měl? Kousek odtud v Kamenici má Broďák Jan Lacina chalupu, ale když se něco děje ve Stonetown, nemůže tam chybět. „Když sem přiváděli vodu, tak nás v chalupě vyplavili. Tehdy jsem se s nimi seznámil a spřátelil,“ řekl.

Právě on vydává speciální peníze, kterými se platí atrakce v městečku: hod tomahavkem, lasem, jízda na koni nebo rýžování zlata. To si chce zkusit téměř každý a přitom to vůbec není taková legrace, jak to vypadá. Asi sedmiletý klučina zápasí se zlatokopeckým nářadím asi čtvrt hodiny a je vidět, že mísa není zrovna lehká. Ale vzdát se nechce. Vždyť zrovna před chvíli se na dně něco zatřpytilo!

Loukou se nese country hudba, v Saloonu ťukají sklenice, v ohradě se prochází koně. Jen lidí si přišlo idylu vychutnat o něco méně než před měsícem. Dalších příležitostí už tolik nebude. „O prázdninách tu zase budou tábory a v září uděláme jen asi dvě akce,“ řekl starosta městečka Petr Dolphino Řádek.