Páté setkání přívrženců tajemna se uskuteční v areálu Geofond od pátku až do neděle. Na příští rok už jsou plánována setkání dvě. První dva ročníky setkání se odehrávaly na Pilnově statku v Libici nad Doubravou, jenže začalo jezdit stále více lidí a bylo potřeba více místa. Loni totiž dorazilo už osmdesát účastníků.

„Na našich setkáních se střetávají přátelé s podobným zájmem o tajemno všeho druhu a sdělují si nové poznatky z této oblasti lidského bádání,“ informuje Milan Knob. Letošní setkání navíc bude vzpomínkou na Ivanu Koubovou, která loňské ročníky spoluorganizovala, avšak před několika týdny podlehla onemocnění srdce.

V rámci setkání probíhají přednášky lidí pohybujících se v popředí české záhadologie. V letošním roce opět navštíví Chotěboř reportér televize Nova Stanislav Motl, který proslul svými dokumenty s nádechem mystiky a vynikajícími příběhy. Dalším hostem bude spisovatel a publicista Ivan Mackerle, který po světě pátrá po různých záhadách, jež se snaží s partou nadšenců zdokumentovat a rozluštit.