Komedii Antonína Procházky Klíče na neděli nastudovali například Milena Dvorská, Jana Šulcová, Ivana Andrlová, Olga Želenská, Mahulena Bočanová, Lucie Benešová, Veronika Jeníková, Vladislav Beneš nebo Viktor Limr, kterého znají diváci ze seriálu Velmi křehké vztahy coby doktora Kratochvíla.

Tajné obsazení

Obsazení však zůstává pro diváky tajemstvím do poslední chvíle. „Předem nikdy nevíme, kdo přesně přijede, to závisí na divadle,“ vysvětlila Ludmila Neumanová z novoměstského kulturního domu.

Komedie vypráví o tom, že dva manželské páry se sejdou na jednom nepovedeném mejdanu. Prozradí se, že všichni čtyři nejsou příliš spokojeni s tím, čeho v životě dosáhli, a jejich manželské soužití trpí stereotypem. V opilosti se partneři prohodí, vymění si klíče od bytu a po kratičké radosti z něčeho nového se z této záměny roztočí kolotoč potíží.

Divadelní společnost Háta, u jejíhož zrodu stály v roce 1997 Mahulena Bočanová, Ivana Andrlová a Olga Želenská, nazkouší každý rok jednu komedii. „Do Nového Města je zveme pravidelně každý rok. Jejich představení u nás mají velký úspěch právě proto, že se jedná o komedie,“ řekla Ludmila Neumanová.

Příznivci spolku tak mohli vidět hry Tenor na roztrhání, Bosé nohy v parku, Prolhaná Ketty, Rajčatům se letos nedaří, Postel pro hosty, Láska, sex a žárlivost nebo Když ty, tak já taky, miláčku! Vstupenky Klíče na neděli přijdou na 140 a 150 korun. Představení začíná v 19 hodin.