„Aneta není komerční zpěvačka. Je velká perfekcionalistka, všímá si každé maličkosti a řeší někdy i věci, kterých by si muzikant, který hraje dvacet let, už nevšímal,“ prozradil Jan Lippert z propagační agentury během zvukové zkoušky, která trvala víc než hodinu. Celou koncertní aparaturu, včetně pozoruhodné výpravní scény od renomovaných designerů, pak kapela stavěla celých dvanáct hodin.

Pro svoje vystoupení na dlouhém koncertním turné zvolila Aneta i novou image. Strohý, téměř vojenský sestřih vyměnila za africké copánky. Vypadá v něm křehce, téměř dětsky.

K novému turné i nový účes? Mimochodem, sluší vám…

Hlavně je to praktické a snadné na údržbu, nemusím ztrácet s účesem čas, kterého na koncertním turné moc nemám.

Na počátku jste měla ohromné publikum z diváků Superstar, dnes se pomalu přesouváte na klubovou scénu, zatím co mnozí vaši příznivci by čekali, že budete vyprodávat sportovní haly.

Já zase tak úplně na klubovou scénu nepřecházím. Chtěla jsem si vyzkoušet i jiný druh muziky, protože nechci zpívat pořád dokola jednoduché, nic neříkající texty. K nějaké vyslovené alternativě rozhodně nepřecházím. Už vím, že bych chtěla tvořit něco mezi současnou popovou scénou a složitější muzikou pro náročnějšího posluchače.

Cítíte se ve vlnách českého showbyznysu jako „malá víla s duší ztracenou“ z vašeho textu, nebo se v nich orientujete moc dobře a víte co můžete čekat?

Showbyznys je takový jaký je a už tuším, co od něho mohu čekat. Co mě trápí, je povrchnost a hlavně bulvár, který ochotně vytváří nesmyslné bubliny a uveřejňuje zprávy, na kterých není slovo pravdy.

Třeba, že hvězda Anety Langerové zapadává prachem a klesá strmě dolů?

Ale já jsem naopak ráda, že zapadává prachem a že se zbavuji nálepky vítězky ze Superstar a dokázala jsem přejít k jinému stylu hudby, než který by ode mě jako superstarové hvězdičky posluchači očekávali.

V tom případě zpíváte raději vlastní texty nebo cizí?

Pokud je cizí text dobře napsaný, proč ne.

Vaše vlastní texty bývají často plné náznaků a jinotajů. Máte od posluchačů nějakou zpětnou vazbu, jak je chápou a jak jim rozumějí?

Každý si v mých textech určitě najde to svoje, každý posluchač je bude chápat jinak a to je dobře, právě o tom moje nové album je. Pro někoho jsou moje texty, jak jsem slyšela, přísun pozitivní energie, jiného prý zase uvádějí do deprese.

Když texty píšete, co je pro vás inspirací? Osobní zážitky, momentální nálada…

To je různé. Klid, příroda, konkrétně podzim. To je moje období. Pro někoho podzim znamená deprese. Jsem narozená 26. listopadu, za hlubokého podzimu, ale podzimní deprese neznám, naopak cítím uvolnění, pohodu a klid. I samotná noc je inspirující, plná klidu, který vás nabíjí energií.

Kdybyste se měla v jediném okamžiku zastavit a říci si, ano teď jsem šťastná, mám to, co jsem vždycky chtěla, udělala byste to?

Určitě. Už delší dobu si říkám, že to co dělám je to pravé, to co jsem vždycky chtěla a za čím jsem šla už z televizní soutěže, dokázat, že to s hudbou myslím vážně.