Hra plná humoru, která poukazuje na to, že každý může být napravitelný

Ten vždy dokonale ovládal své řemeslo, a stal se tak skutečným mistrem duchaplných dialogů. V jeho komedii nechybí salvy smíchu ani slzy dojetí.

Divadelní hra je příběhem Opaly, která hledá manžela, ale ne pro sebe, nýbrž pro svou přítelkyni Růženku. Odepíše na velmi přitažlivý inzerát a ženich se skutečně dostaví.

Jak už to tak ale ve správných komediích bývá, nic nedopadne tak, jak se zpočátku zdá. Z domnělého manžela se totiž vyklube pětadevadesátiletý bývalý kapitán Money.

Ten utekl z domova pro přestárlé. Opala mu poskytne přístřeší, a pomůže tak vypálit rybník chamtivým příbuzným.

Velkou zajímavostí je, že pelhřimovský rodák Lubomír Lipský hrál brilantně postavu Kapitána Moneyho již před čtvrtstoletím. Růženku ztvárňuje Naďa Konvalinková.

Na celé hře je nejdůležitější postava Opaly. Ta je plná nezdolného optimismu a překypuje láskou k lidem. Snaží se učinit všechny lidi kolem sebe šťastnými.

Avšak Opala v podání Květy Fialové na rozdíl od ostatních věří, že nikoliv peníze, ale víra v dobré vlastnosti člověka, proměňovaná ve skutky, dělá každého z nás nejšťastnějším.

Právě v její postavě spočívá celé poselství hry. Podle ní nikdo nemůže být tak zlý, aby se nedal napravit. Svérázná žena Opala byla Patrickovou oblíbenou hrdinkou. Uplatnil ji v dalších čtyřech hrách z let 1961-74.

Představení začíná o půl osmé večer.