Výstava je pořádána při příležitosti významných výročí všech tří umělců.

Oldřich Blažíček se narodil roku 1887 a letos od jeho narození uplynulo 120 let.

„Část výstavy věnovaná Blažíčkovi představí průřez tvorbou od oblíbených krajin z Vysočiny či Valašska přes obrazy zachycující města při jeho pobytech v zahraničí, po vynikající tvorbu zátiší a kytic. V neposlední řadě budou vystaveny jeho bravurní kostelní interiéry,“ prozradil Ladislav Málek z Goltzovy tvrzi.

Předmluvu a krátké představení Oldřicha Blažíčka vypracovala jeho vnučka Naděžda Blažíčková - Horová, ředitelka Sbírek umění 19. století Národní galerie v Praze.

Komornější částí je expozice Ferdinanda Engelmüllera, narozeného roku 1867. „Engelmüller byl vynikající pozorovatel přírody, a to se promítlo i do jeho tvorby.

Výstava představí malíře, který byl jedním z žáků Julia Mařáka a který vynikl svými obrazy namalovanými pastelem. K vidění budou ale i rozměrnější díla - převážně české krajiny,“ dodal Málek.

Třetí osobností, která dostala ve tvrzi prostor, je Václav Radimský, který se narodil roku 1867. Jeho obrazy patří v současné době k nejvyhledávanějším na českém trhu s výtvarným uměním.

„Radimský je považován za nejvýznamnějšího českého impresionistu. Pracoval dokonce ve Francii ve vesničce Giverny po boku Moneta. Jeho tvorba z této doby je také Monetem velmi ovlivněna a mezi sběrateli umění velmi ceněna. Na výstavě představíme přibližně třicet obrazů převážně z tohoto takzvaného francouzského období,“ pozval ještě návštěvníky Málek.

Výstava potrvá do 3. prosince a k vidění bude denně od 10 do 16 hodin. Již tradičně je část expozice určena i k prodeji.