Díky Hitrádiu Vysočina, které vyhlásilo před měsícem soutěž o Super maturiťák, se čtvrté ročníky Obchodní akademie v Chotěboři mohou potěšit koncertem kapely Kryštof přímo na svém maturitním plese.

„Přihlášení do soutěže jsme vzali jako příležitost, která vyšla. Už teď je dost zájemců o lístky na náš ples,“ prozrazuje studentka Lucie Novotná.

Skupina Kryštof odehraje na plese standardně dvě hodiny koncertního vystoupení. „Ředitel Hitrádia Vysočina nám nabídl, že by nás mohl Krajčo šerpovat. Nakonec jsme se domluvili, že šerpování necháme třídním a Krajčo nám bude dávat růže,“ dodala maturantka.

Hlasování posluchačů probíhalo na webových stránkách rádia týden, o výhru se ucházelo pouhých pět škol z celého kraje. „Podle mě to měli udělat dříve, protože je pravda, že velká část tříd už má touto dobou plesy zařízené,“ myslí si studentka septimy havlíčkobrodského gymnázia Nela Hejkalová.

„Bohužel, soutěž byla určena pouze maturitním ročníkům, protože vystoupení kapely musí proběhnout v letošní plesové sezoně,“ objasnil programový ředitel rádia Bedřich Musil.

„Že to nabídli na poslední chvíli, je i fajn, protože každá ze zúčastněných tříd měla automaticky plán B,“ uzavřel septimán Jan Tecl.