Přítel skupiny The Hogs Václav Koubek kvůli nemoci ovšem nedorazí

Patří k nejžádanějším ansámblům, koncertovali už po celém světě. U nás se přátelí s písničkářem Václavem Koubkem, který měl vystoupit v pátek s nimi. Kvůli nemoci ovšem nedorazí.

O hospodách a tuláctví

Michael Casey, Kieran Coyne a Noel Coyne jsou všichni z irského kraje Galway. Jsou blízcí příbuzní a možná proto jim to společně tak dobře šlape. Jejich band hrál v mnoha irských pubech, clubech i na velkých festivalech, ovšem nebrání se ani hraní ve světě. V minulých letech byla jejich řízná a energii dodávající hudba slyšet třeba i v Číně nebo Spojených státech.

V Česku se představili na několika festivalech, třeba na Trutnov Open Air, Eurotrialog Mikulov, Colours of Ostrava nebo Rock for People. Jejich klubová představení byla ovšem většinou vyprodána.

A o čem jsou jejich keltské písničky? Vesměs o hospodách, tuláctví, pivu a kořalce, a taky trochu o lásce…

Snad to ani nemohla být náhoda, že se v Česku u piva potkali s písničkářem Václavem Koubkem, s nímž si téměř okamžitě padli do oka a domluvili společný projekt. Koubek přebásní do češtiny irské a keltské tradicionály a s doprovodem The Hogs natočí CD. Na začátku nešlo o nic víc než o plány, které se však letos změnily v realitu. Album s názvem Všem se nalejvá vyšlo v dubnu.

The Hogs vystoupí v pátek 23. listopadu v Čechovce od 20 hodin.