Na novoměstské vystoupení netradičního tria zbývají poslední vstupenky

„Jsou to mimo jiné vynikající hudebníci a chtěli jsme mít koncert v duchu jejich typického humoru,“ uvedla programová referentka novoměstského kulturního domu Ludmila Neumanová.

Už nyní je však většina ze zhruba čtyř stovek vstupenek, které byly k dispozici, vyprodána. „Zbývá sotva jedna řada,“ podotkla referentka.

Tři bratři – Kryštof, Marek a David, synové skladatele Petra Ebena a synovci Ilji Hurníka, vytvářejí hudbu, ve které se mísí vliv klasiky, folku, rocku i jazzu včetně prvků vytříbeného hudebního humoru. Svižný slovník, neotřelé rýmy a cit pro písňovou pointu si získaly publikum napříč všemi hudebními žánry.

Nehrají soustavně

Hnacím motorem kapely, která nehraje soustavně, ale nikdy neohlásila oficiální rozpad, je Marek. Kromě toho je známým hercem a moderátorem, zatímco Kryštof je matematik, David vystudoval muziku na konzervatoři a věnuje se své skupině Schola Gregoriana Pragensis.

Album bratří Ebenů s názvem Já na tom dělám je symbolem ebenovského ducha. Jak sami tvrdí, neustále na něčem pracují, i když spolu zrovna delší dobu nehrají. A pak jednoho dne přijde ten pravý okamžik. „Další deska vyjde dřív než za sedm let,“ slibují na svých webových stránkách.