Unplugged znamená akusticky a hrát tak bude skupina zatím do konce roku 2007.

Kultovní kapela Katapult vznikla v roce 1975 a určitě ve svých začátcích členové nepředpokládali, že budou hrát v původní sestavě i v 21. století. Fanoušci si vybaví skladbu „Až“ vydanou v roce 1977 a vzpomenou na text: „Až se bude psát rok dva tisíce šest… pak bude možná pozdě na to chtít se ptát… co děti? Mají si kde hrát?“

Legendární skupina koncertuje nejen v roce 2006, ale i v roce letošním. Jenže právě ten se stává pro členy mezníkem. Začátkem října totiž zemřel Anatol „Tolja“ Kohout. Po tomto datu Oldřich Říha a Jiří „Dědek“ Šindelář zrušili několik koncertů.

Unplugged k uctění památky

Poprvé hrají 18. října v Košicích na koncertě pod názvem Olda & Dědek Unplugged společně se skupinami Sweet a Uriah Heep a své vystoupení věnují k uctění památky Tolji.

„Není lehké Tolju nahradit. Bude to trvat určitě nějakou dobu, než najdeme opravdu toho pravého hráče. Rozhodli jsme se s Jiřím „Dědkem“ Šindelářem absolvovat většinu dohodnutých koncertů akusticky, tedy ve dvou,“ uvedl Olda Říha, frontman kapely.

„V minulosti jsme to občas zkusili a víme, do čeho jdeme. Jedná se vlastně o plnohodnotný koncert v plné parádě, tak jak se unplugged koncerty ve světě dělají,“ dodal Olda Říha.