Strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději se jmenuje Šest tanečních hodin v šesti týdnech a napsal ho Richard Alfieri. V repertoáru ho má pražské Divadlo Ungelt, režisérem představení je Zdeněk Dušek.

Chantal Poullain hraje opuštěnou Lili Harrison, Oldřich Kaiser učitele tance Michaela Minettiho. A proč Oldřich Kaiser kývl na spolupráci? „Chtělo se mi zahrát si s Chantal. Většinou hraju s Lábusem a ten děsně prská. Chantal neprská a je na ni hezčí pohled,“ svěřil se Milanu Heinovi, uměleckému řediteli Divadla Ungelt.

Autor hry Richard Alfieri se narodil v roce 1952 na Floridě. Při studiích si přivydělával jako filmový a televizní scenárista. Na kontě má mimo seriálů a naučných pořadů i sedm celovečerních filmů, z toho tři televizní. Na několika dalších se podílel jako producent nebo herec. Jeho nejčastějším filmovým spolupracovníkem je režisér Arthur Allan Seidelman.

I když za svůj dosavadní život, vyplněný poctivým scenáristickým řemeslem, nasbíral různé ceny a ocenění, tak Šest tanečních hodin v šesti týdnech je prvním dílem, které mu vydobylo skutečně mezinárodní uznání.