Jedem, Žlutý gladioly, Půjdu kam chci, Větře můj, to je jen pár z jejích písniček, kterými okouzlila v posledních letech publikum hladovějící po novém přístupu k folku. V roce 1993 ji na ulici objevila zpěvačka Zuzana Navarová a představila ji v Lucerně. Poté dělala předskokana hvězdě amerického popu Suzanne Vega či Miku Oldfieldovi.

Nutí k zamyšlení

Lidé začali objevovat a ona ukázala, že není ze škatulky komerčních létavic, které zazáří a zapadnou. Její texty nutí k zamyšlení, sverázně prozrazované emoce a pocity jako by každý z nás cítil. Radost i žal dokáže vnutit akordeonem tak jistě, jako by nikdy nedělala nic jiného.

„Její hudba vychází částečně z chansonu, ale největší díl inspirace čerpá Radůza z folkloru a nálady městských odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. Řadí se tak k nejmladší generaci české alternativní scény, která sklízí úspěchy nejen na domácích pódiích, ale i v zahraničí,“ píše se na jejích internetových stránkách a kdo její písně zná, musí souhlasit.