Všechno začne v sobotu 5. července ve 13 hodin a skončí pozdě v noci pravou keltsko-irskou středověkou zábavou. Program je rozdělen do dvou částí tak, aby si na své přišly i menší děti, nejen dospělí.

Kdo tedy odpoledne na nádvoří a v prostorách hradu vystoupí? Tak třeba divadelní spolek Mimochodem z Ledče nad Sázavou, který zahraje popletené pohádky O šípkové Růžence a O červené Karkulce. Malé Vinohradské divadlo pak představí Baruščinu detektivní kancelář. Další čas už bude patřit spíše šermířům. Šermířská skupina Ad Infinitum předvede souboje, připravený má i výklad o zbraních, s kolegy ze šermířské skupiny Notorix Denatur budou nejen bojovat, ale také dobývat hrad.

Lákadlem pro děti budou jistě i historické atrakce a soutěže – třeba v lukostřelbě, prakostřelbě, boji na kladině. Atraktivní budou i řemeslné stánky, kde uvidíte kovárnu, drátenictví, košíkářství, keramiku a mnoho dalšího.

Večerní program na hradě začne v 19 hodin a návštěvníci uslyší třeba českou kapelu Bran hrající bretaňskou a irskou tradiční hudbu, pražskou skupinu Taliesyn hrající celtic rock a folk rock, se skotskou, keltskou a irskou tradiční hudbou dorazí i Irish Dew a The Baskers z Vysočiny.

Irské a keltské tance zatančí skupina Gall Tír, ukázky zbraní a ohňovou show předvedou Ad Infinitum a chybět nebude ani Bioko s filmy a dokumenty. V Havlíčkově Brodě je předprodej dostupný v ethno shopu Tulipán.