Slavnosti zahájí v 11 hodin výstup Bruna Odpadlíka. „Býval dobrým šerifem, ale stal se z něj lovec lidí,“ okomentoval majitel westernového městečka Libor Šikl. Odpoledne zpestří westernová show a dojemný příběh o zlaté pomstě. „Lidé se mohou těšit na nové efekty a nové tváře, jelikož máme nový tým herců a kaskadérů,“ prozradil Šikl.

Akce až do srpna

Děti se budou moci vyřádit na trampolíně o průměru patnáct metrů, což je v České republice rarita. Hlavní prázdninová sezona potrvá NON STOP do posledního srpna. Kromě tradičních akcí se milovníci Divokého západu dočkají i několika novinek.

Tou první je Farmářský víkend se Starobrnem, který se uskuteční 5. a 6. července. Nabídne klání v rýžování zlata profesionálů i laiků o zajímavé ceny.

Akce se ponese v mexickém rytmu. Nebudou chybět klasické mexické disciplíny, jako je hod kukuřicí na cíl, pití tequily, plivání nebo pojídání moučných červů.

Na své si přijdou také příznivci zemědělství. „Na Farmářském víkendu proběhne výstava zemědělské a zahradnické techniky nebo traktorová show,“ informoval majitel westernového centra. Mezi novinky western areálu se zařadí i Velký taneční festival – Západ proti Východu, naplánovaný na 17. až 20. července. „Jedná se o velké setkání tanečníků ze Spojených států, Evropské unie a Ruska, kde se přestaví spousta tanečních skupin,“ popsal akci Šikl.

Největší perličkou letošního roku bude Aeroshow, konaná 2. srpna. Dojde k prvnímu sletu ultralehkých letadel, k přehlídce historických replik nebo setkání modelářů.

Lucie Pátková