Největším lákadlem je vystoupení bluegrassové legendy Tonyho Trischky, který do Chotěboře přiletí až z dalekého New Jersey.

Pořadatelé hudební akce jsou posíleni zkušeností z loňského roku, kdy se uskutečnil nultý ročník festivalu. „I když loni přišla jenom stovka platících, sešly se nám samé kladné ohlasy, takže pro nás bylo výzvou uspořádat akci další rok,“ přiblížila prezidentka festivalu Marie Vašková.

Festival Chotěbořský džem nabízí tři večery plné hudby, tance a zábavy. V pátek 22. srpna jej otevře Country bál s hudbou Country ladies z Prahy.

Sobotní přehlídka kapel startuje už hodinu po poledni. Obecenstvo nejprve rozproudí místní hudební seskupení Dostavník a Detto, po nich se budou na podiu střídat v hodinových intervalech další skupiny, jmenovitě například Vodopád ze Slovenska nebo Flashback z Prahy.

Neděle bude na patřit nejočekávanější hvězdě festivalu, americkému banjistovi s českými předky Tonymu Trischkovi. Společně s ním se na podiu objeví kapela Robert Křesťan & Druhá tráva.

Martina Hromádková