Přímo pod gotickým hradem Lipnice bude prostor patřit akci, která má být připomenutím slavného básníka, šamana a charismatického intelektuála Allena Ginsberga, k jehož odkazu se multižánrový festival hrdě hlásí.

„Kvílení je v podstatně koncipováno jako nekonformní party a setkání přátel, kteří poslouchají prezentovanou hudbu,“ vysvětluje organizátor Martin Boháček. Ten pochází z nedalekého Humpolce, a k Lipnici má tudíž blízko.

Pestrý program

Také letošní ročník nabízí žánrově pestrý a vyvážený hudební program. „Vybírám podle toho, co se mi líbí, ale musím dělat kompromisy. Ne každá kapela má čas. Navíc chci, aby to bylo pestré, proto sahám po ska, tvrdším bigbítu, po tahácích pro lidi i legendách,“ prozradil Boháček.

Zajímavým interpretem bude dvanáctiletá Crazy Áňa, která zahraje a zazpívá vlastní skladby s anglickými texty. A pak se těšte na člověka, který nezpívá, nerepuje, nerecituje, vystupuje pod jménem CHlaPiKsXiCHteMWlKa a přiveze nejhrannější píseň serveru Bandzone.cz.

I letos bude probíhat sbírka pro občanské sdružení Kolpingova rodina, loni se vybralo téměř 7,5 tisíce korun.

Samozřejmostí je festivalové městečko se zázemím pro stany a parkoviště. K dispozici bude i celodenní občerstvení nejrůznějšího druhu.

 Infografika