Díky hluku, který k pouti neodmyslitelně patří, se obyvatelé dělí na dva tábory. Jedni pouť vnímají jako příležitost pro rodinná setkání nebo každoroční návštěvu svého rodného města. K této skupině se hlásí i starostka Lenka Arnotová. „Ten chaos a hluk k pouti patří. Je to i jeden z koloritů podzimní Světlé. Tímto bych chtěla apelovat na občany o shovívavost,“ míní starostka.

Nejvíce pouť a její ruch prožívají lidé, kteří bydlí v okolí náměstí nebo v Nádražní ulici. „Poutě nemám ráda kvůli velkému náporu lidí a hluku, který každoročně oslavy doprovází,“ podotýká Zuzana Zmeková, která bydlí na rohu Nádražní ulice. Není to jen Zuzana Zmeková, komu hluk okolo pouti vadí. Někteří obyvatelé na víkend raději opouští i svá bydliště. „Bydlíme kousek od náměstí, takže pouť prožíváme docela intenzivně. Raději s rodinou vždy odjedeme do přírody na chalupu,“ míní Ladislav Kováč.

Připravte se na omezení dopravy

Radnice ve Světlé už má přihlášky od většiny stánkařů. Pouťové atrakce zajišťuje František Lagron, kterému je každoročně pronajímána plocha náměstí.
„Prostor pro umístění atrakcí je letos menší, protože se v severní části náměstí staví nová budova,“ říká místostarosta Josef Böhm.

Parkoviště na náměstí jsou už od pondělka uzavřena. Po celý týden je také částečně uzavřena silnice Nové Město. Úplná uzavírka náměstí je naplánována od pátečního odpoledne do neděle.

Šárka Nevoralová