Původně se měla představit v pátek, ale nakonec se její koncert uskuteční v sobotu 4. října od 20 hodin.

Popová a funková skupina je vedle J.A.R. a Sexy Dancers dalším projektem multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého.

Zpět asi v prosinci

Skupina se dala dohromady na začátku roku 1999. Tvoří ji zpěvák Matěj Ruppert, který působil v kapele Leguar GR, Oldřich Krejčoves (Pan Pot), Pavel Mrázek a Martin Houdek (Doroty B.B.) – s nimi Roman Holý produkoval v roce 1994 desku Santa Puelo – a Američanka Tonya Graves (Liquid Harmony).

Tonya Graves se připojila ke kapele po prvním albu v roce 2000. Nyní je ovšem královna Monkey Business v očekávání radostné události a vzhledem k tomu nebude vystupovat na podzimních koncertech skupiny. „Předpokládáme, že ji opět uvítáme na pódiu již v prosinci na koncertech v Lucerně a v Brně.

Abyste však nepřišli zkrátka a měli stále z našich koncertů dokonalý zážitek, nahradí její sametový vokál dočasně Tereza Černochová, která se skupinou odjede všechny koncerty v září a říjnu,“ informují Monkey Business.

Vstupné je 200 a 250 korun, vstupenky jsou v předprodeji v CK B Travel v Havlíčkově Brodě, v Songu v Jihlavě a v IC Polná.

Kateřina Malá