Před více než patnácti lety byla Českomoravská hudební společnost „jen“ skupinou s dobrými muzikanty a zálibou v moravských lidových písních. Ty ovšem dokázali už tehdy interpretovat jinak, nově, působivě, takže velmi rychle získali řadu fanoušků.

První album vydali v roce 1991 a jmenovalo se Nedověčnosti. Následovala deska Mezi horami právě tu vydala Českomoravská hudební společnost jako poslední. Pro příště už byla Čechomorem.

Skupina získala také cenu Anděl

Pak přišla spolupráce s Jazem Colemanem a album Proměny v roce 2001. To byl zlom nejen kvůli tomu, že na albu hrají spolu s Collegiem českých filharmoniků.

Čechomor získal tři ceny Anděl – skupina roku, album roku a za skladbu roku – to vše způsobily Proměny. Další alba: Rok ďábla O.S.T, Live, Proměny Tour 2003, a poslední je z roku 2005 – Co sa stalo nové.

Skupinu tvoří textař, skladatel, kytarista, zpěvák a nejslavnější taxikář v republice František Černý, zpěvák a houslista Karel Holas, trumpetista a harmonikář Radek Pobořil, violoncellista a klávesista Michal Pavlík, bubeník Martin Vajgl a houslista a basista Taras Voloshchuk.

Koncert se měl původně konat 12. prosince, ale kvůli dlouhodobé rehabilitaci jednoho z členů skupiny byl přeložen na listopad. Komu se listopadový termín nehodí a má již vstupenky, může je vrátit tam, kde je zakoupil.

Koncert se začne v havlíčkobrodském Klubu Čechovka v neděli 16. listopadu přesně od 20 hodin.

Kateřina Malá