„Oproti minulosti již neuslyšíme pouze hudbu vážnou. V letošním roce jsme nově zařadili projekt Lidová píseň v kontrastech, kde se na jednom pódiu setká Pražský filharmonický sbor a skupina Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou,“ vysvětluje Konrádová.

Další změna se pak týká zařazení jazzové a rockové složky do programu. Místo předpokládané performance americké zpěvačky se diváci dočkají netradičního pojetí oratoria v klášterním kostele. To bude zahaleno do rockového hávu.

„Samozřejmě posluchači nepřijdou o tradiční složku vážné hudby, kterou představí například dvě kvarteta: Stamicovo a Martinů,“ rozptýlí pochybnosti Konrádová.

I vstupenky si letos budou moci zájemci koupit poměrně netradičně – buď přímo na místě nebo v předprodeji. Jejich cena se bude na jednotlivá představení pohybovat od 30 do 200 korun. Bude záviset také na tom, kdy si divák lístky koupí. Permanentky už nebudou k dispozici vůbec.

„Letos jsme se rozhodli jít cestou experimentů. Tak jako se vyvíjí hudba, musíme i my jít s dobou. Uvidíme, jak se vše vydaří,“ zakončuje Konrádová.
Program je letos zařazen na duben a květen a diváci se mohou těšit na šest hudebních večerů.