Jde o jubilejní 10. ročník, a proto je celý festival koncipován netradičně – do všech prostor hradu Lipnice.

„Program hlavní hudební scény na nádvoří hradu bude postaven na vystoupeních skupin: Jasná Páka, Hudba Praha, Wohnout, Prague Ska Conspiracy, Xindl X, Dukla Vozovna, Kejvavý Koně. Vystoupí tu i kapely RedNose, Ty Syčáci, Nupagadi, Upland, Šatlava…,“ prozrazuje organizátor Petr Miksa.

Vítězové Rockové Vysočiny

Jenže k vidění a slyšení tu bude mnohem víc. Vystoupit tu totiž mají i vítězové soutěže Naděje Beatu a soutěže Rocková Vysočina, která do ledna probíhala v brodském clubu Effect.

Tento ročník byl velmi úspěšný a plný vyrovnaných výkonů, které porotcům výběr neulehčily. Na Malé scéně v prostoru hradního sálu se pak představí řada písničkářů, jako je třeba zajímavá slečna - Crazy Áňa, Nikola Brasko, Marcel Kříž. „Program festivalu dokreslí na třetí scéně v rytířském sále výtvarné dílny, happeningy a noční ohňová vystoupení,“ dodal Miksa.

Vstupenky se dají koupit do 19. června za 269 korun v obvyklých předprodejích. Ovšem kvůli omezené kapacitě hradu je omezen i počet vstupenek, takže raději nenechávejte jejich koupi na poslední chvíli. Více informací najdete na www.rejnoci.cz.

Kateřina Malá