„Tady je Eva a Vašek?“ ptá se pořadatelky starší natěšený pán, Jan Svoboda z Brodu. Pořadatelka kývne, a nasměruje ho k sálu, který se pomalu zaplňuje. Fanoušci této dvojice už nedočkavě vzhlíží k pódiu.

„Jdu na ně už po čtvrtý, jsou skvělí, dokonce jsme za nimi jeli až do toho jejich sálu a byla to sranda hned od začátku,“ chlubí se s jiskrou v očích Karel Smejkal z Dolní Krupé.

Nastává vytoužená chvíle, kdy se oba aktéři objeví na pódiu.

Věděli, do čeho jdou

„Dobrý večer, přátelé, v Brodě jsme již hráli, takže víme, do čeho jdeme. Přeji vám příjemný zážitek,“ říká Eva s úsměvem na rtech.

První dvě písničky navozují atmosféru horkého Jadranu, jelikož tam byly složeny, jak sama Eva prozrazuje. Za zády muzikantů je promítána videoprojekce ke každé písni. „Další písnička je zamilovaná pro romantické duše, nese název Scházíš mi lásko,“ uvádí další skladbu Eva.

Po každé písni zazní zasloužený potlesk, je cítit propojenost mezi aktéry a publikem. Při další skladbě s názvem Žárlíš Eva krůček po krůčku schází z pódia a jde směrem do davu, kde přítomným dává k ústům mikrofon. Vybízí je, aby si s ní zazpívali, zatímco Vašek ji doprovází zpěvem a hrou na klávesy. Ve tvářích přítomných se zračí spokojenost z příjemně prožitého večera.

Michaela Kasalová