Kapelu Tři sestry, ani jejich na první pohled nápadné logo, není třeba příliš představovat. Stačí jmenovat úspěšná alba Mydlovary, Na Kovárně to, je nářez; Švédská trojka nebo Průša se vrací. Za pětadvacet let své existence ale stihli natočit alb mnohem víc. Naposledy letos Beatovou síň slávy, a příští rok chystají další desku.

Frontman Fanánek

Hlavní tváří formace je Lou Fanánek Hagen, ovšem z úplně první sestavy přežil v kapele do dnešních dnů pouze ing. Magor, baskytarista a šéf souboru.
Nejdřív spolu hráli ve vysokoškolských klubech a undergroundových koncertech, život jim komplikovala vojenská povinnost některých členů i režim.

V roce 1990 se utvořila nejdůležitější a nejtrvanlivější formace - Fanánek, ing. Magor, Hadr, Sup, Nikotýn – a vznikla jedna z nejúspěšnějších kapel Na kovárně, to je nářez.

Kapela začala víc a víc koncertovat, vydává jedno album za druhým, a na přelomu tisíciletí se z ní stal jeden z velkých koncertních a festivalových taháků v zemi. Vzniklo i album Do Evropy nechceme! a v sestavě se mihla Hana Lundiaková z kapely Rudovous.

Divoká show

Druhý dech nabrali cédéčkem Lihová škola umění, kterým po půl roce sklidil Zlatou desku. V roce 2004 koncertovali i ve Spojených státech a o dva roky později i na Britských ostrovech.

V pátek se dá od Tří sester i Visacího zámku opět čekat divoká old punková show, jako tomu bylo třeba minulý týden na koncertě v Liberci. Během celého společného turné, které potrvá do 5. prosince, navštíví muzikanti celkem dvanáct měst po celé České republice.

Havlíčkův Brod je pro Fanánka a spol. předposlední zastávkou.

Kateřina Malá