„Hlučnější akce budeme pořádat v Chotěboři. Plus je v tom, že má sál v Chotěboři větší kapacitu než Čechovka a má i balkon, takže se tam vejde tak kolem tři sta lidí,“ vysvětluje organizátorka Zuzana Janů.

V Čechovce se budou od ledna konat pouze méně hlučné koncerty, jako je třeba jazz, folk nebo blues. Ostatní akce lidé zhlédnou v Kulturním domě v Chotěboři.

A na co se fanoušci mohou v příštím roce těšit? „Do dubna máme v plánu pár zajímavých koncertů, pozvání přijaly kapely, jako je Jasná páka, Jaksi taxi nebo Doga, se kterou ještě ladíme termíny,“ prozradila Janů.

Pod svá křídla také lákala kapelu Wohnout, ta ale nechce vystupovat v Chotěboři, má strach z nezvyklých míst, hlavně kvůli zvuku. „Budu však dělat vše, abychom našli nějaký kompromis a kapela tady zahrála,“ slibuje pořadatelka.

„Některé kapely, třeba Divokého Billa či Kabát, však není v mých silách sem dostat, protože mají již dlouhá léta své promotéry a hrají jen na místech, kde jsou zvyklí a mají potřebné zázemí,“ posteskla si Zuzana Janů.

Pozvání do Havlíčkova Brodu přijala skupina Plavci, jež jede turné ke svému pětačtyřicetiletému výročí.

Také příznivci komornějších představení si přijdou na své. Čechovka přivítá zpěvačku Radůzu, Petra Hapku s Michalem Horáčkem a jejich šansoniérské představení Ohrožený druh, kde zazní desítky písní nazpívané skvělými zpěvačkami.

V repertoáru klubu nadále zůstávají i divadelní představení. Lidé se mohou těšit na sehranou dvojici - Ivanu Chýlkovou s Janem Krausem a jejich kolegy Evou Holubovou, Bohumilem Kleplem a Marthou Issovou v divadelní hře, která nese název Nahniličko. Přijede i divadlo Sklep, které určitě přiláká svým humorem.

„Nezapomněli jsme ani na nejmenší diváky. Máme připravené divadelní představení divadla Věž, pohádku o Balynce a čtvrtý ročník akce Z pohádky do pohádky, která se tentokrát koná na zámku ve Žďáře nad Sázavou,“ uzavírá Janů.

Samozřejmě se budou konat již tradiční akce, jako jsou taneční kurzy či koncerty vážné hudby.

Michaela Kasalová