Kdo se v pátek večer nechtěl nudit, a je příznivcem punku, byl pro něj společný koncert skupin Visací zámek a Tři sestry dobrou volbou. Do Havlíčkova Brodu přijeli v rámci Old punx tour 2009.

Jako první na pódiu vystoupí kapela Visací zámek a rozjede velkolepou show. Sál je nabitý k prasknutí, atmosféra skvělá, lidé se pohupují do rytmu a zpívají si známé písničky.

Řeč přišla i na politiku

Je vykonáno veřejné bičování Davida Ratha a Jiřího Paroubka, kteří stojí na pranýři pod monumentem punku – rukou se vztyčeným prostředníčkem. „To jsou dva politici, kteří nejvíc škodí nám všem,“ ukazuje Hony, zpěvák kapely, na odsouzené. Poté přichází kat a vykoná trest.

Je znát, že kapela hraje již čtvrtstoletí, mezi návštěvníky se najde několik generací příznivců. Hustou kouřovou mlhu občas rozčísne číro těch nejvěrnějších a stylových fandů. „Visací zámek je super, ale my jsme přijeli hlavně kvůli Třem sestrám, už se na ně těšíme, jejich vystoupení je vždycky luxus,“ pěje chválu na svoji oblíbenou kapelu Vojta Nový ze Žďáru nad Sázavou.

Konečně přichází kultovní formace Tři sestry, která to na pódiu jak se patří rozbalí. V čele s frontmanem Lou Fanánkem Hagenem publikum, namlsané a rozparáděné z předešlé pařby s Visacím zámkem, je celé žhavé jít ruku v ruce s hudbou prezentovanou právě touto kapelou.

Tři sestry své fanoušky ani na chvíli nezklamou, zazní snad všechny jejich známé hity a celý sál si je zpívá spolu s Fanánkem a ostatními členy formace.
Večer zkrátka patří punku a je důkazem toho, že tento styl rozhodně není mrtvý.

Michaela Kasalová