Do českého popového rybníčku poprvé vplula v roce 2006, jako třináctiletá a to s hitem Měls mě vůbec rád a následujícím albem stejného názvu, které okamžitě strhlo vlnu zájmu, převážně mezi mladými lidmi.

Nyní již sbírá jednu cenu za druhou, v současné době je mezi nominovanými zpěvačkami na ceny hudební stanice Óčko. Rodačka ze Slezkého kraje, která se narodila v Třinci, má spousty fanoušků nejen v Čechách, ale i v sousedním Polsku.

Každá kapela se nějakým směrem vyvíjí, jak se změnil styl té vaší?
Chceme jít v rockových šlépějích, všichni máme rádi ty rockové kytary, přesto používáme i různé prvky jiných stylů. Deska Virtuální je taneční i rocková zároveň. Mně se líbí a doufám, že lidem bude taky.

Před nedávnem ses stala třetí Slavicí, v Polsku jsi získala nějaké ocenění i na Slovensku jsi byla nominována, jak tato ocenění vnímáš, co to pro tebe znamená?
Určitě to pro mně znamená hodně, ale není to nejvíc. Nejvíc pro mně je, když lidi jdou na koncert, že se přijdou podívat a fandí mi. Ty ceny jsou pro mně takový bonus navíc. Rozhodně to není věc, na které bych chtěla stavět. Klidně budu i šestá na Slavících, ale hlavně když lidi budou chodit na koncerty.

Když mluvíme o tom Slavíku, jaké to je v tak mladém věku stát mezi, přeci jen staršími, pěveckými kolegyněmi?
Jsem tam trošku sama v té své generaci, ale jsem takhle šťastná.

Nyní navštěvuješ gymnázium, dá se skloubit škola se zpěvem?
Není to jednoduché, ale zvládám to (smích).

Ńedávno se rozdávalo pololetní vysvědčení, mohu se tě zeptat, jaké bylo?
Bylo velice dobré, jsem spokojená já i rodiče, měla jsem průměr dva, takže paráda.

Vystupuješ v různých kostýmech, kolik jich za koncert vystřídáš?
Během dvou hodin vystřídám tak šest, sedm kostýmů.

Máš raději klubovou scénu, nebo spíše větší prostory?
Každý koncert má jinou atmosféru. Hráli jsme párkrát v halách, kde je to super, ale zase je těžší navázat kontakt s lidmi, protože jsou daleko. V klubech nemám ráda, když se tam kouří, to je pro mně špatné, proto v nich skoro nehrajeme. Nejraději mám Domy kultury, když přijde tak pět až šest set lidí, bývá tam přirozený odstup a lidi se baví.

Jaký je tvůj hudební vzor?
Poslouchám úplně všechno, ale co se týká stylu oblékání i zpěvu, je to asi Pink.

Zpíváš česky i polsky, která řeč je ti bližší?
Co se týká zpěvu, tak určitě polština, je pro mně jednodušší. Ale naopak na mluvení je pro mně lepší čeština.

Je nějaký rozdíl mezi polskými a českými fanoušky?
Myslím si, že když je někdo opravdový fanoušek, tak to není poznat. Všimla jsem si ale, že polští fanoušci se poměrně hodně zajímají o českou hudební scénu. Umí i české texty, takže když nějakou písničku třeba zapomenu, oni zpívají místo mě dál (smích). Co se však týká intenzity fandění, je to stejné tady i v Polsku.

Michaela Kasalová