A nemusí čekat dlouho, na prkna, jenž znamenají svět, nastupují zpěvačky v doprovodu muzikantů, které páteční večer vykreslí ženský život v hudebních obrazech. Již při nástupu sklidí velký potlesk.

Příběhy v podání Terezy Nekudové, Nadi Válové, Hany Robinson, Natálie Kocábové, Szidi Tobias, Lenky Nové, a Věry Nerušilové, která se zároveň společně s houslistkou Annou Mlinárikovou ujímá role průvodkyně celým pátečním večerem, se linou éterem.

Diváci tiše přihlížejí a často si prozpěvují společně se zpěvačkami. Sálu kraluje intimní atmosféra. „Chybí nám tady mužský hlas, tak jsme si pozvaly hosta Františka Segráda, zpěváka kapely Veselá bída,“ uvádí Věra Nerušilová hosta.

František si zazpívá několik duetů, čímž obohatí už tak vynikající vystoupení.

Během večera si dámy střihnou i pár nejznámějších dobou otřískaných skladeb, z pera textaře Michala Horáčka. V podvědomí diváků známých také z podání Hany Hegerové, Lucie Bílé a spol.

„K Vánocům jsem dostala CD Ohroženého druhu, tak jsem je musela vidět na živo. Musím říct, že jsou úžasní,“ rozplývá se nad nabitými dojmy Pavla Kubelková z Brodu.

Večer balancující na tenké hraně mezi sněním a realitou, občas nepostřehnutelný přesun z jedné oblasti do druhé, tak se dají popsat dojmy které dámy svým zpěvem divákům servírují.

„Vůbec jsem nečekal, že by to mohlo být tak super. Tuhle muziku já neposlouchám, přemluvila mě manželka, ale vůbec toho nelituji, ba naopak, jsem nadšený,“ chválí výkon účinkujících David Kučera od Světlé nad Sázavou.

Michaela Kasalová