V havlíčkobrodské Krajské knihovně Vysočiny se letos uskuteční již po osmé. A to 26. a 27. března. „Již tradičně začneme program o půl sedmé večer. Naplánovány jsou nejrůznější hry. Letošní Noc s Andersenem se ponese v duchu české spisovatelské osobnosti Františka Hrubína, který letos slaví stoleté výročí svého narození,“ vysvětluje knihovnice Monika Dolejší.

Cílem celé akce tak bude v letošním roce především seznámit malé čtenáře s tím, kdo byl básník František Hrubín. Tomu napomohou i nejrůznější ukázky z jeho četných děl.

„Budeme také vyrábět předměty s jarní tematikou. Nejspíše půjde o motýlky a lampičky. Až se setmí, půjdeme do parku k Bille, kde roste náš strom Andersenovník a motýlky na něj rozvěsíme,“ popisuje Dolejší.

Po návratu do knihovny se děti budou moci těšit na pohádkovou stezku. „Na ní se seznámí s klasickými českými pohádkami a pohádkovými postavami. Čerpat budeme hlavně z Hrubínova Špalíčku veršů a pohádek,“ upozorňuje knihovnice.

Čtenáři si také budou moci zahrát maxi Člověče, nezlob se a další hry. Podle knihovnice je o akci enormní zájem, knihovna se proto rozhodla nejít cestou toho, že se nahlásí různé děti.

„Osvědčilo se nám, že se hlásí jednotlivé školy. V letošním roce to je první třída ZŠ Nuselské. Problémem u nás je prostor, protože se sem vejde pouze dvacet dětí,“ vysvětluje Dolejší.