„Mezi každoměsíční akce patří testík pro děti, tentokrát na téma internet. Děti si mohou vyzvednout na oddělení kartičky a odpovědět na pět otázek. Každý první pátek v měsíci mají také malí čtenáři možnost zajezdit si odpoledne virtuálně s formulí 1,“ nastiňuje přehled akcí Lenka Fialová z Krajské knihovny Vysočiny.

„V pondělí 12. dubna se uskuteční v salonku Staré radnice posezení s Richardem Pachmanem, skladatelem, zpěvákem, malířem a spisovatelem, který představí svoji knihu Jak chutná život a doplní ji autorskými písněmi a skladbami,“ zve Fialová.

Pro každého v jakémkoli věku je určen seminář Zdokonalte svoji paměť, který se uskuteční 20. dubna na Staré radnici.

„Každý z nás někdy něco zapomene, ať už PIN či peněženku. Seminář je proto určen širokému okruhu veřejnosti,“ upozorňuje knihovnice.
O den později zve knihovnice všechny, kdo mají rádi humor, na talk show spisovatele Vlastimila Vondrušky a skladatele a zpěváka Petra Traxlera Láska ctná a nectná aneb Staročeský Dekameron.

„V rámci show uslyší diváci vyprávění o středověkém milostném životě, který byl mnohem smyslnější a bohatší, než jak jej známe z učebnic,“ doplňuje Fialová.

Polemika: Bílej kůň, žlutej drak

I v dubnu proběhne projekt Listování, tentokrát půjde o četbu z knihy Bílej kůň, žlutej drak. „Určitě půjde o zajímavé setkání. Kniha totiž vyvolala velkou polemiku. Napsala ji totiž autorka, z níž se zřejmě vyklube autor Jan Cempírek. Ten také na čtení do kavárny U Notáře dorazí,“ uzavírá knihovnice.