Konal se totiž druhý ročník akce s názvem Čas rytířů aneb přibyslavské šermování. Pořádal ho spolek historického šermu Přibyslavští kluci.
Po celý den byl připraven pestrý program, který bude ukončen středověkou bitvou a ohňovou show. Vstupné bylo pro dospělé padesát korun a pro děti symbolických dvacet.

„Návštěvníci zhlédnou historický šerm, tanec i divadelní představení, kde uvidí v koprodukci Tomáše Jajtnera renesanční frašky. Chybět nebude ani kejklíř či typický historický jarmark. Tam si mohou příchozí koupit či se podívat na výrobu medoviny, svíček, batikovaného oblečení a látek, různých druhů keramiky, drátěných šperků a jiných výrobků,“ řekl pořadatel akce Honza Janů a doplnil, že se tu bude rozhodně líbit i dětem, na které nezapomněli a připravili pro ně jízdu na koni, nebo střelbu z luku.

Zajímavostí byla přednáška Jaroslava Havlíčka o těžbě rudy v přibyslavských horách. Účastníci měli šanci kromě toho vidět i výstavu historických zbraní z patnáctého století z doby husitské, umístěných v deseti vitrínách ve Starém špitálu.
Závěrečný ceremoniál ukončil ohňovou show skupina Infernum z Polné.

(ifi)