Dvě desítky jeho fotografií zde budou vystaveny do 10. dubna.

„Vystavené snímky jsou malým výběrem z takřka 2 500 akcí, které za čtyřleté působení v Deníku absolvoval. Nejraději fotografuji sport a obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“, říká Libor Plíhal. Ten se narodil v roce 1983 a pochází z obce Lípa na Havlíčkobrodsku, kde žije prakticky doposud. Jeho původní profese je sazeč, vystudoval Střední polygrafickou školu v Praze a poté pracoval v tiskárnách na oddělení předtiskové přípravy. Díky rodičům má k fotografii a filmování vztah od dětství, sám začal fotografovat ve čtrnácti letech.

Začínal s ruskou zrcadlovkou Zenit na kinofilm. Fotil především na černobílý negativ, který si od začátku sám vyvolával a následně zvětšoval fotografie. Digitální zrcadlovku si pořídil až v roce 2005, když byla kvalita výstupu konečně srovnatelná s filmem.

Při zaměstnání dálkově studoval Pražskou fotografickou školu a v roce 2007 se stal fotoreportérem ve vydavatelství Vltava-Labe-Press. Na Vysočině tedy fotografuje pro Havlíčkobrodský, Jihlavský, Pelhřimovský, Třebíčský a Žďárský deník, a to jak události pro zpravodajství tak především sport.

Snímky jsou instalovány v kavárně, která sídlí v přízemí Muzea Vysočiny na Masarykově náměstí. Ta je otevřena od pondělí do čtvrtka od 7.30 do 22 hodin. V pátek do 24 hodin. V sobotu je otevřena od 14 do 22 hodin a v neděli od 14 do 21hodin.