V Klubu Čechovka vystoupí právě dnes Lukáš Pavlásek, Ruda z Ostravy a Lenka Vychodilová. Program začíná v 19 hodin. „Zhruba před rokem jsme připravili podobné vystoupení v Jihlavě, kde bylo vyprodáno. V Havlíčkově Brodě žádné takové podobné akce nejsou, proto jsme se rozhodli zkusit nabídnout tento pořad i zde. Volných lístků je zatím dost, budou k dostání i na místě,“ informoval pořadatel přestavení Milan Kabelka.

Pořad Na stojáka vznikl před čtyřmi roky. Jedná se o českou stand-up show, která navazuje na tradici těchto vystoupení typických pro angloamerické prostředí.

Cílem kratších výstupů většinou jednoho baviče je zaujmout a pobavit publikum ať už svým hereckým uměním, nebo třeba vtipem či zpěvem. Obvyklým prostředím pro podobná vystoupení jsou bary. Známé scénky z tohoto i jiných pořadů jsou dostupné například na serveru youtube nebo vydávané na DVD.
Pořad Na stojáka má i vlastní internetové stránky, které nabízejí více informací o projektu i výběr nejlepších výstupů.

Zhruba hodinu a půl dlouhá stand-up show v Čechovce nabídne kromě oblíbených čísel tří účinkujících herců i improvizace s publikem. „Líbí se mi, že si berou diváky na pódium a částečně improvizují. Lidé mohou znát jejich výstupy z youtube, ale tady s nimi mohou přímo komunikovat,“ prozradil Kabelka.
Informace o brodské stand-up show naleznou zájemci i na facebooku. Vstupenky za 180 korun lze zakoupit v brodském infocentru.

(ton, zuk)