V pátek 1. dubna dorazí i do Havlíčkova Brodu, kde od 20 hodin vystoupí v Klubu Oko na Smetanově náměstí. Tenhle mimořádný zážitek by si neměli příznivci „Visáčů“ nechat ujít.

Visací zámek je svými mimořádnými a netradičními koncerty známý. Není to dlouho, co pánové pokřtili nové album Klasika v pražské Lucerně, pak se nechali slyšet na několika koncertech a následovala odmlka. „Ale jen proto, aby na přelomu března a dubna vyrazili na velké turné s názvem podle posledního počinu Klasika Tour,“ prozradil za organizátory Jakub Baloun.

A slovem „mimořádný“ se toto turné jen hemží. I proto, že si pozvali opravdu mimořádného hosta – anglickou punkovou skupinu Pellethead. Tahle zkušená parta má za sebou úspěšná turné po Evropě i Americe a oblíbil si je i třeba legendární John Peel, dnes již zesnulá britská rozhlasová legenda.

Album Klasika kritici charakterizují jako nápadité, provokativní, energetické… Takové by mělo být i jejich tour. „Největší rozruch v médiích vyvolala píseň Prezident je buzna, zatímco největší úspěch u fanoušků zaznamenala píseň Padesát, na kterou vznikl videoklip. Ten je ojedinělý tím, že vznikl na jeden jediný záběr,“ dodal Baloun.

Visací zámek je mimořádný i tím, že od roku 1982, kdy se konal na Strahově jejich první koncert, se sestava kapely nezměnila. Tím je lze zařadit dokonce i mezi celosvětové unikáty. Skupinu tvoří Vladimír Šťástka, Michal Pixa, Jan Haubert, Jiří Pátek a Ivan Rut. Všichni mají titul inženýr, za sebou nejen téměř tři desítky let existence, ale i devět alb, dvě kompilace, sedm klipů a načali druhou tisícovku koncertů!

Kateřina Malá