Opravdu velký zájem projevili posluchači o hity českého skladatele populární hudby, muzikanta a zpěváka, který vytvořil texty pro Karla Gotta, Hanu Zagorovou, Helenu Vondráčkovou a další.

„Pro sebe napsal Zmožek píseň Už mi, lásko, není 20 let, která patří mezi legendy,“ řekl Milan Stránský z chotěbořské organizace CEKUS.

V roce 1994 se mu sesypal podnikatelský i rodinný život a upnul se k Bohu. Od té doby se věnuje skládání křesťanských písní a duchovní službě v různých křesťanských církvích. V posledních letech pořádá duchovně zaměřené koncerty hlavně v katolické církvi na Slovensku.

Další koncerty festivalu budou pokračovat. V pondělí 4. dubna následuje výjimečné představení skupiny Gwalarn. „Repertoár Gwalarnu, což v bretonštině znamená severozápadní vítr, se skládá z bretonských písní, zpívaných jak v bretonštině, tak ve francouzštině. Většina z nich jsou bretonské tradicionály, některé jsou i nově zkomponované, z tvorby Yvese Guélou,“ dodal Stránský.

V dalších dnech vystoupí v Chotěboři sólista státní opery Lubomír Havlák, pražská kapela Beer Band Rock či vynikající americká jazzová zpěvačka Elizabeth Lohninger a její kvartet.

(han)