Jde o nejtvrdší čajovou kapelu, nejhlučnější z tichých a nejostřejší z jemných. Existuje už od roku 2000.
V říjnu 2009 vydali hudebníci v pořadí již své šesté album, za které podruhé ve své historii obdrželi cenu Anděl od České hudební akademie v žánrové kategorii alternativní hudba. Svou oblibu získali i daleko za hranicemi svého domovského Brna. V současnosti hojně koncertují po klubech u nás i v zahraničí.

Pod označením alternativa si jde sice představit ledacos, a to třeba i ledacos nepovedeného, ale v případě Květů se jedná o pravý opak. Vše dokonale ladí, ačkoliv žánrových prvků v jejich hudbě nalezneme tolik, že je opravdu těžké někam je zařadit. Květy jsou zkrátka něco milého, poetického, melodického, prostě trefa do černého v naší domácí hudební scéně ve smyslu to tu ještě nebylo. V sobotu ve 20 hodin si bude možné Květy poslechnout v rámci večera nazvaného „NECH TĚLO (by se vám) TANČIT?!“, kde vystoupí společně s kapelami Plankton a PaaPaa.
Čtveřice Květy – Martin E. Kyšperský, Aleš Pilte, Albert Novák a Ondřej Čech – má obrovský potenciál oslovit všechny vnímavé posluchače.

Pořadatelé ve spolupráci s Havlíčkobrodským deníkem připravili čtenářskou soutěž o vstupenky na sobotní utínský večer. Na vstupenky se mohou těšit čtenáři, kteří správně, do 10 hodin pátku 8. dubna, odpoví na soutěžní otázku: Jak se jmenuje v pořadí šesté album kapely Květy? Odpovědi očekáváme na e–mailové adrese: jaromir.kulhanek@denik.cz, výherce (soutěžící, nechť laskavě uvedou své telefonní číslo) bude redakcí, a to ještě v průběhu pátku, kontaktován.