Připravil dramatizaci tří rozhlasových her Květy Legátové, kterou diváci znají jako autorku předlohy k filmu Želary s Aňou Gaislerovou v hlavní roli.
Želary proslavil i fakt, že tento sborník povídek napsala Legátová až po sedmdesátce, kniha byla roku 2002 vyznamenána Státní cenou za literaturu. Nyní Legátová umožnila chotěbořským divadelníkům na základě osobního setkání s režisérkou souboru Alenou Caklovou dramatizaci svých jednoaktovek s názvem Pro každého nebe, Ostrov slušných lidí a Triumf Razumova.

„Tyto původně rozhlasové hry lze zařadit jak do historie, tak i současnosti. Razumov je variací na ruské bajky, Ostrov slušných lidí je nadčasová záležitost, Pro každého nebe patří do nedávné doby socialismu,“ upřesnil podstatu her za divadelní soubor Schod Milan Knob.

Jednoaktovky začal soubor zkoušet začátkem roku, herci se scházeli dvakrát týdně, v současné době intenzivně pracují na chystané premiéře. V představení vystoupí celkem deset členů chotěbořského souboru Schod pod režijní taktovkou Aleny Caklové, která ji symbolicky převzala po zesnulé Ivaně Kozubové. Premiéra uvedené dramatizace se uskuteční 5. května v 19.30 hodin v chotěbořském kině.