Vystoupí tam několik známých herců – Jan Révai, Ondřej Kavan, Tereza Kostková a Ivo Kubečka. Režisérem divadelního vyprávění o noci, která změní životy všem hrdinům, je René Přibyl.

Málokterý příběh dokáže vyprávět děj tak napínavým způsobem jako hra slovenského autora Leopolda Laholy. A to i přesto, že Skvrnám na slunci nechybí ani dávka humoru. Poprvé se tato hra divákům představila před třemi lety.

Trojice hrdinů

„Diváci se mohou těšit na děj plný napětí, kdy se uprostřed jediné noci hrou náhody zcela změní život trojice hrdinů příběhu a odhalí se jejich skrytá tajemství. Hlavním cílem této hry je upoutat zájem diváka plynulým logickým příběhem, ve kterém se od začátku do konce stupňuje napětí. Tomu slouží i zápletka, která se pohybuje v žánru detektivky. Vznikají tak nečekaná překvapivá odhalení i nová zauzlení, zvětšující divákovu zvědavost na to, jak celá hra dopadne,“ prozradila za kulturní organizaci Cekus v Chotěboři Hana Hrušková.

Ta potvrdila, že zájem diváků o divadelní představení v Chotěboři narůstá. „Snažíme se zvát soubory, které tvoří známé herecké tváře. Na příští rok bychom například rádi pozvali Simonu Stašovou a Petra Nárožného s divadelním představením Poslední ze žhavých milenců,“ dodala Hrušková.

Diváky podle ní nejvíce přitahují především komedie, protože si potřebují odpočinout od všedních starostí. „A to neplatí jen pro divadelní představení, ale protože provozujeme i kino, můžeme říci, že to platí i pro kino,“ uzavřela Hrušková. Ta ještě prozradila, že na 9. listopadu se podařilo domluvit Divadlo Pavla Trávníčka s komedií Otylka.

Kateřina Malá