Soutěž začala 30. dubna a potrvá do konce června. Podrobnosti a úvod povídky najdou lidé na webových stránkách knihovny www.kkvysociny.cz či na stránkách organizátorky veletrhu www.hejkal.cz.

Spisovatelem každý

Soutěž je pořádána u příležitosti 21. Podzimního knižního veletrhu, na němž budou vyhlášeni vítězové. Jde již o šestý ročník, ovšem cíl je stále stejný – dopsat povídku, kterou známá osobnost „nakousla“ speciálně pro tuto soutěž. Letos ji vymyslel a zadal spisovatel Arnošt Goldflam.

„Zúčastnit se může každý a není ani věkově omezena. I ten, kdo chce psát, ale dosud nenašel odvahu. Teď má totiž příležitost, jaká se neopakuje. Ve hře jsou pro tři nejlepší komplety knih v hodnotě 3 000, 2 000 a 1 000 korun a další skvělé ceny. A navíc oběd s Arnoštem Goldflamem,“ informovala Jana Fialová z krajské knihovny.

Není omezena ani tematicky - dokončení povídky je možné pojmout jako detektivku, milostný příběh, satiru, psychologickou prózu a jiné.

Omezena je však rozsahově: Maximálně dvě strany textu A4 lze posílat na adresu soutez@kkvysociny.cz. Je třeba připojit jméno, adresu, e-mail nebo telefon a doplnit přiléhavý název povídky.

Práce ohodnotí porota složená z knihovníků, nakladatelů, redaktorů a novinářů kraje Vysočina. Tři nejlepší vybere sám Arnošt Goldflam. Nejlepší práce budou vyhlášeny a odměněny za účasti Arnošta Goldflama v rámci 21. Podzimního knižního veletrhu v sobotu 22. října v salonku Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě.