Hrad bude otevřen vždy zhruba od 9 do 22 hodin, připraven má být i dobový jarmark s ručně vyráběným zbožím, občerstvením a ukázkami starých řemesel. Během víkendu budou možné prohlídky hradu, muzea i výhled z hradní věže.

Na programu je v pátek od 19 hodin vystoupení skupiny historického šermu Pacovský Rebel, která představí středověkou mučírnu. Pak se těšte na volné sdružení šermířů s vystoupením Gotika, veřejné zápasy místních šermířů z Notorix Denatur a připravena je i ledečská kapela Měkoň band a divadelní spolek Mimochodem, který s Notorix Denatur chystají noční prohlídku hradu s živými obrazy. Ve 22 hodin následuje ohňová show.

V sobotu začíná program v 9 hodin aktivitami pro děti a mládež. Vystoupí znovu šermíři z Pacovského Rebela, historická hudba Camerata, divadelní skupina Mimochodem, Malé čarodějky s akrobatickým uměním, a většina představení se bude tak jednou až dvakrát opakovat, aby nebyli ochuzeni ani návštěvníci, kteří přijdou třeba až odpoledne.

V půl šesté večer hraje divadlo eMILLIon pohádku Princezna se zlatou hvězdou, od šesti začíná Panoptikum s ukázkami toho, co je ve světě všechno možné. Od 21 hodin hraje skupina Bran a v deset večer bude mít ohňovou show tentokrát v režii Divadlo eMILLIon.

V neděli se opět startuje v 9 hodin, těšit se mohou příchozí na Perníkovou pohádku, irské tance, představení katovského řemesla v 11 hodin, prohlídku hradu s živými obrazy, komedianty v akci, šerm a další lahůdky. V 19 hodin budou brány hradu definitivně uzavřeny a V. Staročeská pouť skončí.