Modlíkov je nevelká obec u Přibyslavi, ale pořádá koncerty kapel zvučných jmen na prvotřídním pódiu. V dalších prázdninových týdnech se mohou lidé těšit na Wabiho Daňka, Vosa Fest i Golčovanku s Pepíčkem Zímou.

Letos na plakátech chybí někdo z Nedvědů, ačkoli ti ve výčtu interpretů snad nechyběli ani jediný rok. „Letos jsme je vynechali, byli tu opravdu pravidelně, loni dokonce oba. Tento rok jsme pozvali Wabiho Daňka,“ vysvětlil hlavní organizátor Jan Štědrý.

Ten je podle starosty Miroslava Štědrého právě tím člověkem, který vymýšlí, koho pozvat, co zlepšit, oslovuje kapely, organizuje přípravu… K ruce má asi patnáct lidí, během večera však pomáhá v areálu na padesátku místních ze všech spolků – od dobrovolných hasičů, myslivců i fotbalistů. To je při necelých dvou stovkách obyvatel vsi slušný počet! Navíc už jsou sehraní, přípravu koncertu stihnout během jednoho dvou týdnů.

Modlíkov už si získal i zvuk mezi kapelami. „Zájem vystupovat je velký, meil mám zacpaný nabídkami, ale je to také hodně o penězích. Navíc chceme střídat žánry, takže tu máme nejen rock, ale i folk nebo country a na závěr dechovku,“ dodal Jan Štědrý. Rekordní návštěvnost tu měl v roce 2006 Katapult – to byl ještě v plné sestavě, loňský koncert Olympicu byl také veleúspěšný, stejně jako Láďa Křížek, Turbo a další.
Na vavřínech usnout pořadatelé ale nehodlají a areál dál upravují. Chtějí vyměnit ploty, udělat menší parket před tribunou, parkoviště pro interprety.