Třetí ročník Šatlava festu se blíží. Do diáře si zapište termín 22. – 23. července, místo: Přibyslav – letiště. Koncertovat na něm budou jedny z nejlepších kapel Vysočiny a celé České republiky.

Na festivalu vystoupí kapela Divokej Bill i jeho starší bratr Medvěd 009. „S kapelou Divokej Bill máme dobré vztahy, stejně jako s Medvědy. Jsme moc rádi, že to dopadlo a že do Přibyslavi přijedou, jsou to festivalové stálice!“ uvádí jeden z pořadatelů, Martin Kasal. Další perlou festivalu je bezpochyby kapela Nightwork.

Fanoušci svižnější a tvrdší muziky se mohou těšit na pátek 22. července. Vystupovat budou kapely Arakain a Post-it. „Pátek zakončí ska-punková kapela Fuero Fondo ze Slovenska,“ prozradil další z pořadatelů, Libor Jaroš. Během festivalu dojde i na další známé kapely, jako například Wohnout, Imodium, No Herodes a již osvědčený Xindl X.

Letošním ročníkem chtějí pořadatelé festivalu přilákat ještě více návštěvníků, a proto bude festival dvoudenní. Další podstatnou změnou je místo konání, které se z přibyslavského podzámčí přesouvá na nedaleké přibyslavské letiště.

„Na festivalu vystoupí dvacítka kapel ve dvou dnech. Z toho důvodu jsme museli festival přesunout na větší plochu. Z technických a jiných hledisek z toho vzešlo přibyslavské letiště. Zároveň se tím vyhneme problémům s hlukem, který je na akcích tohoto typu většinou základem nesvárů. Na letišti je navíc krásné prostředí a parádní výhled na Přibyslav. Osvědčily se tam i minulé ročníky hasičské akce Pyrocar,“ vysvětluje Jaroš.

Pořadatelé myslí i na přespolní, a proto bude na letišti i stanové městečko a parkoviště. Z přibyslavského vlakového nádraží budou přes náměstí jezdit autobusy na letiště.

Autor: Michaela Poláková