V srpnu se pokusí uspět znovu, tentokrát pro změnu u dobrohostovských diváků. „Letošní ročník bude opravdu stát za to. Návštěvníci festivalu budou mít poprvé možnost poslechnout si v Dobrohostově jinou než českou kapelu,“ hrdě oznámil hlavní organizátor celé akce Petr Kletečka.

Kapela Praying Mantis, jejíž název se dá do češtiny přeložit jako Kudlanky, se drží na scéně už velkou řadu let. Skupinu založili bratři Troyovi, kteří ji za celou dobu jejího působení neopustili. Písničky této oblíbené britské kapely se řadí nejčastěji mezi klasický hard rock, který občas kombinují s ostatními hudebními styly.

Praying Mantis strávili v osmdesátých letech čtyřměsíční turné po boku Iron Maiden, kteří však dosáhli větší slávy než skupina bratří Troyových. Ta se potýkala jak s personální nestabilitou, tak s problémy s managementem, což kapelu stáhlo až na úplné dno a byla nucena na chvíli přerušit svou tvorbu. Tuto krizi skupina zažehnala, a fanoušci se tak opět mohli těšit z jejich úspěchů, mezi které bezpochyby patří i vydání deseti studiových alb.

Kromě devadesátiminutového sobotního vystoupení oblíbené zahraniční kapely se diváci mohou těšit také na kapelu Wohnout či Morava, kterým bude dobrohostovské pódium patřit už v pátek. V neděli si pak na své přijdou milovníci dechovky, jelikož vystoupí mimo jiné Veselka Ladislava Kubeše.

Program festivalu:

Pátek

18.00 III. TŘETINA (Jihlava)

19.00 FUGA (Žďár nad Sázavou)

20.30 MORAVA (Jihlava)

22.30 WOHNOUT (Praha)

00.30 KEJVAVÝ KONĚ (Havlíčkův Brod)

Sobota

17.00 FORTUNA (Havlíčkův Brod)

18.00 ARGEMA (Uherské Hradiště)

20.00 E.M.I.L. (Havlíčkův Brod)

21.30 PRAYING MANTIS (GB, Londýn)

23.30 OZZY TRIBUTE CZ (Havlíčkův Brod)

01.00 LIQUID FACE (Žďár nad Sázavou)

Neděle

14.00 REBELKA (Havlíčkův Brod)

15.30 HAVLÍČKOBRODSKÁ DVANÁCTKA (Havlíčkův Brod)

17.00 VESELKA (Praha)

18.40 VYSOČINKA (Humpolec)

Adéla Dolejší