Vernisáž výstavy je naplánovaná na pátečních sedmnáct hodin. „Miloslav Havlíček v havlíčkobrodské galerii představuje časopisecké a knižní ilustrace, kreslené seriály, ale i volnou tvorbu, kterou jsou koláže a obrazy. Právě volná tvorba je pro širší veřejnost novým objevem,“ prozradil kurátor výstavy Aleš Veselý.

„Jak sám autor říká, koláží vzniká jen několik do roka, a používá u nich dva až tři výtvarné podklady, které pak kombinuje a skládá do výsledné podoby. Také jeho obrazy jsou spíše výtvarnou reakcí na nahodilé podněty či vjemy, které jej osloví a jsou známé pouze v okruhu blízkých přátel,“ přiblížil Veselý.

Miloslav Havlíček, ač rodilý Pražák, má díky svým rodičům, kteří pocházejí z České Bělé a Přibyslavi, k Vysočině blízko a rád vzpomíná na dětství, kdy tady často pobýval. „Výtvarník, který loni oslavil pětaosmdesát let, je neustále profesně aktivní, i když své dřívější tempo zvolnil. Neustále má potřebu skoro denně kreslit a udržovat si tak pevnou ruku a malířské cítění,“ informoval Veselý.

Nejvíce výtvarníka oslovují témata z běžného života, zvláště lidská figura, její gesta, mimika tváře, pohyb. „Havlíček je díky svému ilustračnímu stylu poměrně snadno rozpoznatelný, což je jeho přednost a také jakási marketingová značka,“ dodal Veselý.