„Letošní, již 18. ročník, se uskuteční 11. července v Tančírně Panského domu," prozradil ředitel Centra kultury a sportu (CEKUS) Milan Stránský. Vystoupí na něm chotěbořská country kapela DETTO a její host WYRTON.

Ke spolupráci mezi Panským domem a CEKUSem došlo po vzájemné komunikaci s majitelem restaurace Pavlem Halamou. „Rádi jsme přijali nabídku uskutečnit několik našich akcí právě v Tančírně. Jsou to prostory, které jsou vhodnější na menší akce klubového formátu. Věřím, že večery, které jsme pro návštěvníky připravili, budou úspěšné a vzbudí zájem," podotkl Milan Stránský.

V dalších dnech CEKUS v Tančírně připravuje například koncert kapely Elán Kontraband (25. 7.), která, jak již název napovídá, má ve svém repertoáru písničky nejúspěšnější československé hudební stálice. V září se Chotěbořští mohou těšit i na oldies disco (19. 9.) nebo na populárního glosátora Ivo Šmoldase (24.9.) s písničkářem Pepou Štrossem.

„Spolupráci s Tančírnou bereme jako novou formu nabídky z naší strany. Jde jak o místo, tak i o různorodost a akce, které by se například v Aréně nebo v kinosálu nemohly uskutečnit," vysvětlil Milan Stránský.

Erika Nováková